هزینه های زندگی

هزینه زندگی در اعزام دانشجو به چک نسبت به شهر محل زندگی افراد متغیر است. اما به شکل تقریبی می توانیم بگوییم که هزینه ی زندگی دانشجویی در چک به شکل ماهانه 600 تا 8000 یورو است. بیشترین قسمت از این هزینه را هزینه ی مسکن در برمی گیرد. میزان مبلغی که افراد باید برای مسکن در یک ماه صرف کنند مبلغی حدود 250 تا 650 یورو است. این هزینه براساس امکاناتی که مسکن مورد نظر مانند اینترنت، تلویزیون و غیره در اختیار دانشجو قرار می دهد متغیر است.

این هزینه براساس امکاناتی که مسکن مورد نظر مانند اینترنت، تلویزیون و غیره در اختیار دانشجو قرار می دهد متغیر است.

هزینه اجاره خانه یا آپارتمان

هزینه زندگی در کشور چک بخش های مختلفی تقسیم میشود. هزینه اول مخصوص به مسکن است که موضوع بسیار مهمی بوده و بارها نیز سوال شده است. در نظر داشته باشید که اگر شما در این کشور دانشجو باشید هزینه مسکن برای شما بین 350 الی 600 یورو در نظر گرفته می‌شود. این روال در شهرهای مختلف کشور چک با هم فرق دارد به عنوان مثال اجاره خانه در شهر پراگ در کشور چک شاید با 20 درصد افزایش تعرفه نیز همراه باشد.

 


در کشور چک سوپر مارکت‌های زیادی وجود دارد و به طور کلی سوپر مارکت یکی از بخش‌های پر درآمد در این کشور محسوب می‌شود این سوپرمارکت‌ها در آخر هر ماه و یا یه شکل فصلی حراج‌هایی در نظر می گیرند که می‌تواند یک انتخاب عالی برای صرفه‌جویی شما در هزینه‌ها باشد.

اجاره ماهیانهمحدوده قیمت ماهیانه (یورو)
آپارتمان استودیو300-600 Euro
آپارتمان (یک واحد) یک خوابه520-750 Euro
آپارتمان (یک واحد) دو خوابه800-1700 Euro

برای اجاره یک خانه در هلند نکات زیر را در نظر بگیرید

 

• مستاجر موظف است هرماه هزینه اجاره خانه و هزینه برق و گاز و هزینه شارژ ساختمان را بپردازد
• برای عقد قرار داد مبلغی به عنوان پیش پرداخت یا (  Deposit ) که معادل هزینه یک ماه اجاره خانه میباشد را تحویل صاحب خانه داده و در پایان قرارداد و در صورت سالم تحویل دادن خانه آن مبلغ را پس میگیرید

حمل نقل داخل شهری

سیستم حمل و نقل عمومی در کشور چک بسیار آسان و مدرن است به طوری که از سیستم‌های قطار سریع، تراموا، مترو و همینطور اتوبوس و قایق استفاده می‌شود. شما می‌توانید برای صرفه جویی در هزینه حمل و نقل دوچرخه کرایه نمایید.

 

یک سری کارت‌های همه کاره در این کشور فراهم شده است که مقرون به صرفه میباشند. در نظر داشته باشید که کار‌تهای همه کار به طور کلی برای ایستگاه‌های اتوبوس بین ایستگاه مرکزی شکل می‌گیرد. سیستم ترامووا در شهر پراگ بسیار مناسب و خاص تعیین شده است و به طور کلی یکی از سریع‌ترین وسیله‌ها برای رسیدن به مرکز شهر محسوب می‌شود. اتوبوس‌های این کشور نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و شرایط بسیار عالی برای حمل و نقل عمومی فراهم ساخته اند.

آیا احتیاج به مشاوره دارید؟

علاقه مندان به ثبت شرکت یا اخذ پذیرش دانشجویی یا اشتغال به کار در اروپا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین شرکت تماس حاصل فرمایید.

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید