هزینه های زندگی

هزینه زندگی در اعزام دانشجو به هلند نسبت به شهر محل زندگی افراد متغیر است. اما به شکل تقریبی می توانیم بگوییم که هزینه ی زندگی دانشجویی در هلند به شکل ماهانه700 تا 1000 یورو است. بیشترین قسمت از این هزینه را هزینه ی مسکن در برمی گیرد. میزان مبلغی که افراد باید برای مسکن در یک ماه صرف کنند مبلغی حدود 250 تا 650 یورو است.

این هزینه براساس امکاناتی که مسکن مورد نظر مانند اینترنت، تلویزیون و غیره در اختیار دانشجو قرار می دهد متغیر است.

هزینه اجاره خانه یا آپارتمان

هزینه زندگی در کشور هلند باید بر اساس 4 بخش مهم تقسیم شود.

 


هزینه اول مخصوص به مسکن است که موضوع بسیار مهمی بوده و بارها نیز سوال شده است. در نظر داشته باشید که اگر شما در این کشور دانشجو باشید هزینه مسکن برای شما بین 350 الی 800 یورو در نظر گرفته می‌شود. این روال در شهرهای مختلف کشور هلند با هم فرق دارد به عنوان مثال اجاره خانه در شهر آمستردام کشور هلند شاید با 30 درصد افزایش تعرفه نیز همراه باشد. شما برای هزینه اینترنت تلویزیون و برق و گرمایش و .. می‌بایست حداقل در حدود 200 یورو در ماه هزینه در نظر بگیرد. اگر به شکل خانوادگی به کشور هلند مهاجرت کرده‌اید باید حداقل 1000 یورو هزینه برای اجاره خانه پرداخت نمایید. هزینه‌های شما دسته‌بندی‌های مختلفی دارد.


در کشور هلند سوپر مارکت‌های زیادی وجود دارد و به طور کلی سوپر مارکت یکی از بخش‌های پر درآمد در این کشور محسوب می‌شود این سوپرمارکت‌ها در آخر هر ماه و یا یه شکل فصلی حراج‌هایی در نظر می گیرند که می‌تواند یک انتخاب عالی برای صرفه‌جویی شما در هزینه‌ها باشد در نظر داشته باشید که در این سوپرمارکت‌ها خرید گوشت و مرغ تعرفه‌ای به ارزش 25 درصد کمتر از سایر مغازه‌ها دارد. در بخش بعد قیمت برخی از اقلام ضروری در کشور هلند بررسی می‌شود.

 


در صورتی که بخواهید در یکی از رستوران‌های متوسط این کشور غذا بخورید باید بیش از 12 یورو در نظر بگیرید. در صورتی که بخواهید رستوران‌های چینی غذا سرو نمایید باید هزینه بالای 25 یورو در نظر بگیرید. یک ساندویچ در این کشور به ارزش 3 یورو ارزش دارد.

اجاره ماهیانهمحدوده قیمت ماهیانه (یورو)
آپارتمان استودیو350-791 Euro
آپارتمان (یک واحد) یک خوابه710-1300 Euro
آپارتمان (یک واحد) دو خوابه1360-1700 Euro

برای اجاره یک خانه در هلند نکات زیر را در نظر بگیرید

 

• مستاجر موظف است هرماه هزینه اجاره خانه و هزینه برق و گاز و هزینه شارژ ساختمان را بپردازد
• برای عقد قرار داد مبلغی به عنوان پیش پرداخت یا (  Deposit ) که معادل هزینه یک ماه اجاره خانه میباشد را تحویل صاحب خانه داده و در پایان قرارداد و در صورت سالم تحویل دادن خانه آن مبلغ را پس میگیرید

هزینه حمل نقل داخل شهری

قیمت تاکسی ،بلیط اتوبوس و بلیط ترام وای

سیستم حمل و نقل عمومی در کشور هلند بسیار آسان و مدرن است به طوری که از سیستم‌های قطار سریع، تراموا، مترو و همینطور اتوبوس و قایق استفاده می‌شود. شما می‌توانید برای صرفه جویی در هزینه حمل و نقل دوچرخه کرایه نمایید.

 

شما می‌توانید با استفاده از کارت‌های او وی به سادگی هزینه‌های مترو اتوبوس و ترامووا را کاهش دهید. کار‌های جی وی بی برای یک الی 7 روز قابل دسترس است و قیمت آن در حدود 7 یورو است این گزینه برای اتوبوس و مترو بسیار عالی است. یک سری کارت‌های همه کاره در این کشور فراهم شده است که برای یک ، دو و یا سه روز استفاده می‌شود اما استفاده از آن در طول این مدت به شکل نامحدود است. در نظر داشته باشید که کار‌تهای همه کار به طور کلی برای ایستگاه‌های اتوبوس بین ایستگاه مرکزی شکل می‌گیرد. قیمت این کارها از 14 یورو آغاز می‌شود.

سیستم ترامووا در شهر آمستردام بسیار مناسب و خاص تعیین شده است و این سیستم به رنگ‌های سفید و آبی است این سیستم‌ها دارای یک زنگ معروف هستند که برای اطلاع‌رسانی به عابران در نظر گرفته می‌شود به طور کلی یکی از سریع‌ترین وسیله‌ها برای رسیدن به مرکز شهر محسوب می‌شود.

 

در شهر آمستردام 4 خط مترو وجود دارد که از مرکز به حومه شهر کشیده می‌شود و بسیار سریع است. اتوبوس‌های این کشور نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و شرایط بسیار عالی برای حمل و نقل عمومی فراهم ساخته اند.

بر روی گزینه (هزینه تاکسی) هم کلیک کنید

نوع بلیط اتوبوس یا ترام وایقیمت برای دانشجویان (یورو)
بلیط یک طرفه3 €
بلیط یک ماهه83 €
تعرقه هامحدوده قیمتی (یورو)
هزینه اولیه به هنگام سوار شدن 4 €
هزینه تاکسی به ازای هر یک کیلومتر مسافت2.25 €

هزینه اینترنت ماهیانه برای منزل و سیم کارت تلفن

هزینه اینترنت ماهیانه برای منزل و حتی سیم کارت به شرایط مختلفی بستگی دارد مانند : شرکت سرویس دهنده اینترنت، سرعت اینترنت، امکانات اضافی پکیج مورد نظر. بنابراین بسته به این شرایط قیمت بالا یا پایین می رود.

 

 

تفاوت اصلی استفاده از اینترنت در اروپا با ایران در این است که در کشور های اروپایی سرعت اینترنت کاملا واقعی و بر اساس انتخاب شما ارایه میشود در صورتی که در کشور ایران سرعت اینترنت به پهنای باند پکیج خریداری شما بستگی دارد و تمامی پکیج ها در ایران به صورت اشتراکی میباشد برای مثال شما بسته اینترنتی و به صورت ماهیانه ۵۰۰ مگابیت بر ثانیه را سفارش داده ولی سرعت واقعی اینترنت شما کمتر از ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه میباشد. اما در کشور لهستان شما سرعت واقعی اینترنت را بر اساس نوع درخواست خود دریافت میکنید

 

 

برای اینترنت سیم کارت شما میتوانید به صورت قراردادی یا خرید پیکیج های اینترنتی اقدام کنید. اگر مایل به خرید سیم کارت به همراه اینترنت و پرداخت به صورت ماهیانه هستید با توجه به نوع پکیج انتخابی موظف به پرداخت ماه به ماه هزینه اینترنت می باشید در غیر این صورت می توانید با خرید اینترت سیم کارت به صورت پیش پرداخت اقدام کنید که با وارد کردن کد مخصوص پکیج مورد نظرکه براساس مدت محدود یا مقدار اینترنت مصرفی محدود می باشد، می توانید از اینترنت استفاده کنید

هزینه اینترنت ماهیانه
سرعت اینترنتامکاناتمحدوده قیمت ماهیانه (یورو)
100 مگابیت بر ثانیهفاقد کانال های تلویزیون19 Euro
1  گیگابیت بر ثانیهفاقد کانال های تلویزیون40 Euro
50 مگابیت بر ثانیهبالای 60 کانال تلویزیونی27 Euro
100 مگابیت بر ثانیهبالای 71 کانال تلویزیونی42 Euro
1  گیگابیت بر ثانیهبالای 64 کانال تلویزیونی55 Euro
هزینه اینترنت برای سیم کارت تلفن
مقدار اینترنت قابل استفادهامکاناتمحدوده قیمت ماهیانه (یورو)
1 گیگابایت 120 دقیقه تماس تلفنی و اس ام اس  نامحدود13.50 Euro
5 گیگابایت 120 دقیقه تماس تلفنی و اس ام اس  نامحدود17.50 Euro
اینترنت نامحدود با سرعت ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیهتماس تلفنی و اس ام اس  نامحدود- رایگان35 Euro

هزینه های مایحتاج زندگی و خورد و خوراک

در این قسمت شما می توانید قیمت بعضی از مواد غذایی در کشور هلند را مشاهده کنید. تمامی قیمت ها به یورو می باشد

گوشت گاو - چرخ کرده

مرغ

ماهی

برنج

تخم مرغ

نان

شیر

شکر

آیا احتیاج به مشاوره دارید؟

علاقه مندان به ثبت شرکت یا اخذ پذیرش دانشجویی یا اشتغال به کار در اروپا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین شرکت تماس حاصل فرمایید.

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید