هزینه های زندگی

هزینه زندگی درحالت اعزام دانشجو به فنلاند نسبت به شهر محل زندگی افراد متغیر است. اما به شکل تقریبی می توانیم بگوییم که هزینه ی زندگی دانشجویی در فنلاند به شکل ماهانه700 تا 1500 یورو است. بیشترین قسمت از این هزینه را هزینه ی مسکن در برمی گیرد. میزان مبلغی که افراد باید برای مسکن دانشجویی که توسط دانشگاه مربوطه به دانشجو اجاره داده شده است در یک ماه مبلغی حدود 300 تا 650 یورو متغیر است با توجه به اندازه و مکان مسکن مورد نظر.

هزینه اجاره خانه یا آپارتمان

در کشور فنلاند سوپر مارکت‌های زیادی وجود دارد و به طور کلی سوپر مارکت یکی از بخش‌های پر درآمد در این کشور محسوب می‌شود این سوپرمارکت‌ها در آخر هر ماه و یا یه شکل فصلی حراج‌هایی در نظر می گیرند که می‌تواند یک انتخاب عالی برای صرفه‌جویی شما در هزینه‌ها باشد در نظر داشته باشید که در این سوپرمارکت‌ها خرید گوشت و مرغ تعرفه‌ای به ارزش 25 درصد کمتر از سایر مغازه‌ها دارد. در بخش بعد قیمت برخی از اقلام ضروری در کشور فنلاند بررسی می‌شود.

 

در صورتی که بخواهید در یکی از رستوران‌های متوسط این کشور غذا بخورید باید بیش از 12 یورو در نظر بگیرید. در صورتی که بخواهید رستوران‌های چینی غذا سرو نمایید باید هزینه بالای 25 یورو در نظر بگیرید. یک ساندویچ در این کشور به ارزش 5 یورو ارزش دارد.

اجاره ماهیانهمحدوده قیمت ماهیانه (یورو)
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر731 Euro
آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز570 Euro
آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز994 Euro

برای اجاره یک خانه در هلند نکات زیر را در نظر بگیرید

 

• مستاجر موظف است هرماه هزینه اجاره خانه و هزینه برق و گاز و هزینه شارژ ساختمان را بپردازد
• برای عقد قرار داد مبلغی به عنوان پیش پرداخت یا (  Deposit ) که معادل هزینه یک ماه اجاره خانه میباشد را تحویل صاحب خانه داده و در پایان قرارداد و در صورت سالم تحویل دادن خانه آن مبلغ را پس میگیرید

حمل نقل داخل شهری

فعالیت خدمات حمل و نقل عمومی در فنلاند خوب می باشد. حمل و نقل داخل شهری بوسیله اتوبوس و مترو و تراموا و کشتی و قطار محلی در شهر های مختلف در کشور فنلاند انجام میشود. شما می‌توانید برای صرفه جویی در هزینه حمل و نقل دوچرخه و یا اسکوتر کرایه نمایید.

افراد زیر می توانند برای بلیت قطار و بلیت اتوبوس تخفیف دریافت کنند:
• کودکان
• دانش آموزان و دانشجویان
• افراد بازنشسته
• سربازان و افرادی که دوره خدمت سربازی خود را بصورت انجام خدمات اجتماعی می گذرانند
هزینه یک بلیط یک طرفه به صورت تقریبی3 یوروراست
هزینه یک کارت یک ماهه اتوبوس برای رفت و آمد حدود 54 یورو میباشد.

آیا احتیاج به مشاوره دارید؟

علاقه مندان به ثبت شرکت یا اخذ پذیرش دانشجویی یا اشتغال به کار در اروپا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین شرکت تماس حاصل فرمایید.

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید