تحصیل در هلند

تحصیل و اعزام دانشجو به هلند در سال های اخیر متقاضیان زیادی در سراسر دنیا داشته است. کشور هلند از لحاظ عملکرد تحصیلی در رتبه ی شوم دنیا قرار دارد. شرایط مطلوب اقتصادی و پارامترهای مثبت است نرخ بیکاری بسیار پایین و تورم در این کشور کم است. تحصیل رایگان و بدون پرداخت شهریه در هلند امکان پذیر نیست و دانشجویان می‌توانند با استفاده از بورسیه‌های تحصیلی و کمک هزینه‌های دانشجویی هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را کاهش دهند. استفاده از بورسیه های تحصیلی نیز شرایطی دارد که بهتر است با آن آشنا شوید.


در هلند نیز مانند بسیاری از کشورها دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل را دارند. برای این که بتوانید به کار حین تحصیل در هلند بپردازید، باید ویزای تحصیل در هلند با اعتبار بیش از شش ماه داشته باشید. همچنین باید مجوز کار دانشجویی دریافت کنید تا بتوانید مشغول شوید.  کارفرمایی که قصد استخدام شما را دارد باید برای شما درخواست مجوز داشته باشد. دانشجویان اتحادیه اروپا می‌توانند بدون نیاز به مجوز کار کنند. اما دانشجویان سایر کشورها مانند ایران باید مجوز دریافت کنند. توجه کنید که حتما به میزان تعیین شده کار کنید و در کاری که برای آن مجوز دریافت کرده‌اید، مشغول شوید.

چون در غیر این صورت علاوه بر این که بیمه نخواهید شد؛ ممکن است توسط دانشگاه جریمه شوید و حتی ویزای تحصیل در هلند و مجوز اقامت شما در این کشور باطل شود. برنامه های تحصیلی و اعزام دانشجو به هلند در سه پایه ی تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود. کارشناسی: برای تحصیل در این پایه افراد باید معدل بالای 12 در دیپلم داشته باشند. برای تحصیل در این مقطع باید مدرک زبان ایلتس را با نمره 6.5 به بالا را ارائه بدهند. دانشجویان مقطع فوق لیسانس تحصیلات خود را در یک دوره ی 2 ساله به پایان می رسانند..


همچنین تحصیل دکترا در یک دوره ی 4 ساله انجام می شود. هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به هلند: دانشجویان محصل در برنامه ی لیسانس موظف هستند که به شکل سالیانه مبلغی حدود 7000 تا 11000 یورو بپردازند.لازم به ذکتر است که بدانید تحصیل در دانشگاه های هلند بدون مدرک زبان انگلیسی امکان پذیر نیست. هزینه ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس مبلغی حدود 11000 تا 15000 یورو است

کار پس از فارغ التحصیلی

معمولاً پس از فارغ التحصیلی مدت زمانِ مشخصی را به فارغ االتحصیلان اجازه می دهند در این کشور بمانند و به دنبال شغل باشند. به محض یافتن شغل، مدت اقامت در این کشور به نسبت قرارداد کار تمدید می گردد و به مدت قرارداد کاری ویزا کاری میگیرد و اجازه ماندن در هلند دارد. همچنین مورد بعدی اجاره کار برای متخصصان است در این شرایط فرد باید رزومه بسیار عالی داشته باشد تا نظر کارفرما را جلب نماید. سطح تحصیلات عالی نیاز است، فرد باید چند سال تجربه کاری داشته باشد. نیاز به تخصص است. نیاز به عقد یک قرار کاری است که نشان دهد فرد قرار است چه سمتی داشته باشد و چه رتبه‌ای را به خود اختصاص دهد. افراد باید گذرنامه معتبر داشته باشند. فرد باید بیمه درمانی داشته باشد. نیاز است که در کشور به شکل غیر قانونی اقامت نداشته باشد. در این روش می‌توانید همسر و فرزند خود را نیز با خود همراه نماید.

مزایای تحصیل در هلند

اجازه کار دانشجویی حین تحصیل

امکان سفر نا محدود به کلیه کشورهای عضو شینگن

اعتبار بیشتر دانشگاه های هلند از نظر وزارت علوم

شیوه های خاص و منحصر به فرد تدریس و یادگیری

امنیت بالای اجتماعی در هلند

دانشگاه هایی با رنکینگ جهانی عالی

امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و اخذ اقامت

امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و هلندی

خدمات شرکت پرشین-ایی-یو برای دانشجویان در هلند

اخذ پذیرش دانشجویی

همراهی در تمام مراحل جهت اخذ ویزا

راهنمایی برای خوابگاه و همراهی برای مکانی برای سکونت

افتتاح حساب بانکی

ترجمه مدارک به زبان انگلیسی

تهیه سیم کارت تلفن همراه

خرید وسائل ضروری منزل یا خوابگاه (با توجه به بودجه شما )

راهنمایی در خصوص شناخت شهر و فروشگاه ،خطوط مترو و ترام وی و اتوبوس

ترانسفر از فرودگاه تا محل سکونت در نظر گرفته شده توسط همکار فارسی زبان ما

خرید کارت مدت دار اتوبوس و ترام وی دانشجویی بدون نیاز به استفاده از بلیط

آیا احتیاج به مشاوره دارید؟

علاقه مندان به ثبت شرکت یا اخذ پذیرش دانشجویی یا اشتغال به کار در اروپا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین شرکت تماس حاصل فرمایید.

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید