تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان کمی با تحصیل در سایر کشور های اروپایی متفاوت است . تا قبل از سال 2007 سیستم آموزشی دانشگاه های لهستان به گونه ای بود که فقط دو مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری را دارا بود اما از سال 2007 به بعد سیستم آموزشی متفاوت شد و به سه دسته کارشناسی (مهندسی و غیر مهندسی) ، کارشناسی ارشد و دکتری تقسیم شد . سیستم آموزشی دانشگاه ها در بعضی رشته ها تغییر پیدا نکرد این رشته ها که شامل حقوق ، داروخانه ، روانشناسی ، دامپزشکی ، داروسازی و دندانپزشکی می شوند فقط در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند . (در واقع این رشته ها مقطع کارشناسی ندارند)


تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی برخلاف سایر کشور های اروپایی که انگلیسی زبان نیستند ، به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است .در لهستان دولت اجازه 20 ساعت کار دانشجویی در هفته را به دانشجو می دهد که با حقوق دریافتی از این کار می تواند قسمت زیادی از هزینه زندگی و تحصیل در لهستان را تامین کند .

تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی ارشد شرایطی مانند سایر کشور های جهان دارد و طول این دوره یک تا دو سال به طول می انجامد.
تحصیل در لهستان در مقطع دکتری مانند مقطع کارشناسی ارشد است با این تفاوت که در این مقطع امکان دارد به فرد بورسیه تعلق بگیرد . اگر به شخص بورسیه تعلق نگیرد ، شخص باید خودش تمامی هزینه را تامین کند . اگر فرد بورسیه شود از شرایط خوبی برخوردار می شود . در ماه مبلغی معادل 2000 دلار حقوق تعلق میگیرد . به دلیل این که حقوق به دانشجویان بورسیه شده تعلق میگیرد ، رقابت زیادی بین متقاضیان وجود دارد .

شرایط اخذ بورسیه در مقطع دکتری

داشتن مدرک معتبر کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

داشتن مدرک آیلتس 7 یا بالاتر

یافتن استاد راهنمایی در لهستان برای پشتیبانی از پایان نامه دکتری

داشتن مقالات بین المللی یا کتاب

هر فردی که تعداد بیشتری از شرایط ذکر شده را داشته باشد ، شانس بیشتری برای اخذ بورسیه دارد .

اگر فردی در این مقطع موفق به اخذ بورسیه نشد،دولت اجازه ۳۰ ساعت کار دانشجویی در هفته را به وی خواهد داد تا بتواند قسمت زیادی از هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در لهستان را تامین کند. یافتن کار دانشجویی در هر مقطع بستگی به این دارد که شخص به چه میزان به زبان لهستانی مسلط است و بتواند خود را سریع به محیط و مردم و آداب و رسوم لهستانی ها وفق دهد . اگر دانشجو بتواند مقطع تحصیلی خود را به خوبی بگذراند و به زبان لهستانی هم مسلط شود ، می تواند به سرعت ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و در کوتاه ترین مدت زمان ممکن اقامت خود در این کشور را اخذ کند .

کار پس از فارغ التحصیلی

معمولاً پس از فارغ التحصیلی مدت زمانِ مشخصی را به فارغ االتحصیلان اجازه می دهند در این کشور بمانند و به دنبال شغل باشند. در این مدت اقامت دانشجویان به صورت قانونی تمدید می گردد و به محض یافتن شغل، مدت اقامت در این کشور به نسبت قرارداد کار تمدید می گردد. چنانچه فردی فارغ التحصیل رشته های مهندسی و فن آوری اطلاعات باشد، می تواند در شرکت های چند ملیتی مانند مایکروسافت، اینتل و گوگل که در کشور لهستان نیز شعبه دارند، مشغول به کار شوند. علاوه بر این تمام افرادی که توانا و حرفه ای هستند می توانند به محض پیدا کردن کارفرما برای اخذ کارت آبی رنگ درخواست دهند.

مزایای تحصیل در لهستان

هزینه کم تحصیل نسبت به سایر کشورهای اروپایی

امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و لهستانی

اجازه کار دانشجویی حین تحصیل

امکان دریافت هم زمان دو مدرک از دو دانشگاه مختلف

اعتبار بیشتر دانشگاه های لهستان از نظر وزارت علوم

امکان سفر نا محدود به کلیه کشورهای عضو شینگن

هزینه پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی

امکان استفاده از بورسیه های تحصیل در لهستان

امنیت بالای اجتماعی در لهستان

دریافت مدرک بین المللی معتبر در کلیه کشورهای اروپا

امکان اخذ پذیرش تحصیلی بدون نیاز به مدرک زبان

امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و اخذ اقامت

خدمات شرکت پرشین-ایی-یو برای دانشجویان در لهستان

اخذ پذیرش دانشجویی

خرید بیمه درمانی

همراهی در تمام مراحل جهت اخذ ویزا

گرفتن خوابگاه یا مکانی برای سکونت

همراهی جهت تهیه فرم واجب اتباع خارجی به زبان لهستانی

افتتاح حساب بانکی

ترجمه مدارک به زبان لهستانی

تهیه سیم کارت تلفن همراه

خرید وسائل ضروری منزل یا خوابگاه (با توجه به بودجه شما )

راهنمایی در خصوص شناخت شهر و فروشگاه ،خطوط مترو و ترام وی و اتوبوس

ترانسفر از فرودگاه تا محل سکونت در نظر گرفته شده توسط همکار فارسی زبان ما

خرید کارت مدت دار اتوبوس و ترام وی دانشجویی بدون نیاز به استفاده از بلیط

آیا احتیاج به مشاوره دارید؟

علاقه مندان به ثبت شرکت یا اخذ پذیرش دانشجویی یا اشتغال به کار در اروپا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین شرکت تماس حاصل فرمایید.

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید