تحصیل در فنلاند

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در سال های اخیر متقاضیان زیادی در سراسر دنیا داشته است. کشور فنلاند از لحاظ عملکرد تحصیلی در رتبه ی سوم دنیا قرار دارد. شرایط مطلوب اقتصادی و پارامترهای مثبت است نرخ بیکاری بسیار پایین و تورم در این کشور کم است.
تحصیل رایگان و بدون پرداخت شهریه در فنلاند در مقطع دکترا امکان پذیر است و دانشجویان می‌توانند با استفاده از بورسیه‌های تحصیلی و کمک هزینه‌های دانشجویی هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را فراهم کنند. استفاده از بورسیه های تحصیلی نیز شرایطی دارد که بهتر است با آن آشنا شوید.
در فنلاند نیز مانند بسیاری از کشورها دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل را دارند. برای این که بتوانید به کار حین تحصیل در فنلاند بپردازید، باید ویزای تحصیل در فنلاند با اعتبار بیش از شش ماه داشته باشید. همچنین باید مجوز کار دانشجویی دریافت کنید تا بتوانید مشغول شوید. کارفرمایی که قصد استخدام شما را دارد باید برای شما درخواست مجوز داشته باشد. دانشجویان اتحادیه اروپا می‌توانند بدون نیاز به مجوز کار کنند. اما دانشجویان سایر کشورها مانند ایران باید مجوز دریافت کنند. توجه کنید که حتما به میزان تعیین شده کار کنید و در کاری که برای آن مجوز دریافت کرده‌اید، مشغول شوید. چون در غیر این صورت علاوه بر این که بیمه نخواهید شد؛ ممکن است توسط دانشگاه جریمه شوید و حتی ویزای تحصیل در فنلاند و مجوز اقامت شما در این کشور باطل شود.

برنامه های تحصیلی و اعزام دانشجو به فنلاند در دو پایه ی تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود. کارشناسی ارشد: برای تحصیل در این پایه افراد باید معدل بالای 14 در دیپلم داشته باشند. دانشجویان مقطع فوق لیسانس تحصیلات خود را در یک دوره ی 2 ساله به پایان می رسانند برای تحصیل در این مقطع باید مدرک زبان ایلتس را با نمره 6.5 به بالا را ارائه بدهند.. همچنین تحصیل دکترا در یک دوره ی 4 ساله انجام می شود.

شرایط اخذ بورسیه در مقطع دکتری

یافتن استاد راهنمایی در فنلاند برای پشتیبانی از پایان نامه دکتری

داشتن مدرک معتبر کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

دانشجو با استاد راهنما در رشته مربوطه ودر دانشگاه مورد نظرارتباط برقرار کند

ارایه سی وی و.. مدارک مورد نظر وانجام مصاحبه

هر فردی که تعداد بیشتری از شرایط ذکر شده را داشته باشد ، شانس بیشتری برای اخذ بورسیه دارد .

کار پس از فارغ التحصیلی

معمولاً پس از فارغ التحصیلی مدت زمانِ مشخصی را به فارغ االتحصیلان اجازه می دهند در این کشور بمانند و به دنبال شغل باشند. به محض یافتن شغل، مدت اقامت در این کشور به نسبت قرارداد کار تمدید می گردد و به مدت قرارداد کاری ویزا کاری میگیرد و اجازه ماندن در فنلاند دارد. همچنین مورد بعدی اجاره کار برای متخصصان است در این شرایط فرد باید رزومه بسیار عالی داشته باشد تا نظر کارفرما را جلب نماید. سطح تحصیلات عالی نیاز است، فرد باید چند سال تجربه کاری داشته باشد. نیاز به تخصص است. نیاز به عقد یک قرار کاری است که نشان دهد فرد قرار است چه سمتی داشته باشد و چه رتبه‌ای را به خود اختصاص دهد. افراد باید گذرنامه معتبر داشته باشند. فرد باید بیمه درمانی داشته باشد. نیاز است که در کشور به شکل غیر قانونی اقامت نداشته باشد. در این روش می‌توانید همسر و فرزند خود را نیز با خود همراه نماید.

مزایای تحصیل در فنلاند

امنیت بالای اجتماعی در فنلاند

دریافت مدرک معتبر در کلیه کشورهای اروپا

اجازه کار دانشجویی حین تحصیل

امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و اخذ اقامت

امکان تحصیل به سه زبان انگلیسی و فنلاندی وسویدی میباشد

هزینه پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی

امکان سفر نا محدود به کلیه کشورهای عضو شینگن

امنیت بالای اجتماعی در لهستان

دریافت مدرک بین المللی معتبر در کلیه کشورهای اروپا

امکان اخذ پذیرش تحصیلی برای ادامه تحصیل در سایر کشورهای توسعه یافته

خدمات شرکت پرشین-ایی-یو برای دانشجویان در فنلاند

اخذ پذیرش دانشجویی

خرید بیمه درمانی

همراهی در تمام مراحل جهت اخذ ویزا

گرفتن خوابگاه یا مکانی برای سکونت

افتتاح حساب بانکی

ترجمه مدارک

تهیه سیم کارت تلفن همراه

خرید وسائل ضروری منزل یا خوابگاه (با توجه به بودجه شما )

راهنمایی در خصوص شناخت شهر و فروشگاه ،خطوط مترو و ترام وی و اتوبوس

ترانسفر از فرودگاه تا محل سکونت در نظر گرفته شده توسط همکار فارسی زبان ما

خرید کارت مدت دار اتوبوس و ترام وی دانشجویی بدون نیاز به استفاده از بلیط

آیا احتیاج به مشاوره دارید؟

علاقه مندان به ثبت شرکت یا اخذ پذیرش دانشجویی یا اشتغال به کار در اروپا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین شرکت تماس حاصل فرمایید.

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید