تحصیل در چک

تحصیلات در سطح بین المللی آرزوی بسیاری از مردم در سراسر دنیا بوده است کشورهای اروپایی از دیرباز مقصد این افراد برای تحصیل بوده اند. اعزام دانشجو به چک در سالهای اخیر به عنوان یک پیشنهاد فوق العاده محسوب می شود. اگر به دنبال تحصیل مقرون به صرفه در اروپا هستید می توانید به گزینه ی اعزام دانشجو به چک در دانشگاه چالز فکر کنید. تحصیل رایگان و بدون پرداخت شهریه در چک امکان پذیر هست و دانشجویان می‌توانند با استفاده ازیادگیری زبان چکی و تحصیل با زبان چکی در دوره تحصیلی از این مزایا استفاده کنند.

 

در چک نیز مانند بسیاری از کشورها دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل را دارند. برای این که بتوانید به کار حین تحصیل در چک بپردازید، باید ویزای تحصیل در چک با اعتبار بیش از شش ماه داشته باشید. همچنین باید مجوز کار دانشجویی دریافت کنید تا بتوانید مشغول شوید. کارفرمایی که قصد استخدام شما را دارد باید برای شما درخواست مجوز داشته باشد. 

دانشجویان اتحادیه اروپا می‌توانند بدون نیاز به مجوز کار کنند. اما دانشجویان سایر کشورها مانند ایران باید مجوز دریافت کنند. توجه کنید که حتما به میزان تعیین شده کار کنید و در کاری که برای آن مجوز دریافت کرده‌اید، مشغول شوید. چون در غیر این صورت علاوه بر این که بیمه نخواهید شد؛ ممکن است توسط دانشگاه جریمه شوید و حتی ویزای تحصیل در چک و مجوز اقامت شما در این کشور باطل شود.

 

برنامه های تحصیلی و اعزام دانشجو به چک در سه پایه ی تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود. کارشناسی: برای تحصیل در این پایه افراد باید معدل بالای 12 در دیپلم داشته باشند. برای تحصیل در این مقطع باید مدرک زبان ایلتس را با نمره 6 به بالا را ارائه بدهند و یا یکسال درآکادمی تحت نظر دانشگاه چالز دوره زبان چکی را بگذرانند.

کار پس از فارغ التحصیلی

معمولاً پس از فارغ التحصیلی مدت زمانِ مشخصی را به فارغ االتحصیلان اجازه می دهند در این کشور بمانند و به دنبال شغل باشند. به محض یافتن شغل، مدت اقامت در این کشور به نسبت قرارداد کار تمدید می گردد و به مدت قرارداد کاری ویزا کاری میگیرد و اجازه ماندن در هلند دارد. همچنین مورد بعدی اجاره کار برای متخصصان است در این شرایط فرد باید رزومه بسیار عالی داشته باشد تا نظر کارفرما را جلب نماید. سطح تحصیلات عالی نیاز است، فرد باید چند سال تجربه کاری داشته باشد. نیاز به تخصص است. نیاز به عقد یک قرار کاری است که نشان دهد فرد قرار است چه سمتی داشته باشد و چه رتبه‌ای را به خود اختصاص دهد. افراد باید گذرنامه معتبر داشته باشند. فرد باید بیمه درمانی داشته باشد. نیاز است که در کشور به شکل غیر قانونی اقامت نداشته باشد. در این روش می‌توانید همسر و فرزند خود را نیز با خود همراه نماید.

مزایای تحصیل در چک

اجازه کار دانشجویی حین تحصیل

امکان سفر نا محدود به کلیه کشورهای عضو شینگن

دریافت مدرک بین المللی معتبر در کلیه کشورهای اروپا

شیوه های خاص و منحصر به فرد تدریس و یادگیری

امنیت بالای اجتماعی در چک

دانشگاه هایی با رنکینگ جهانی عالی

امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و اخذ اقامت

امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و چکی

خدمات شرکت پرشین-ایی-یو برای دانشجویان در چک

اخذ پذیرش دانشجویی

همراهی در تمام مراحل جهت اخذ ویزا

راهنمایی برای خوابگاه و همراهی برای مکانی برای سکونت

افتتاح حساب بانکی

ترجمه مدارک به زبان انگلیسی

تهیه سیم کارت تلفن همراه

خرید وسائل ضروری منزل یا خوابگاه (با توجه به بودجه شما )

راهنمایی در خصوص شناخت شهر و فروشگاه ،خطوط مترو و ترام وی و اتوبوس

ترانسفر از فرودگاه تا محل سکونت در نظر گرفته شده توسط همکار فارسی زبان ما

خرید کارت مدت دار اتوبوس و ترام وی دانشجویی بدون نیاز به استفاده از بلیط

آیا احتیاج به مشاوره دارید؟

علاقه مندان به ثبت شرکت یا اخذ پذیرش دانشجویی یا اشتغال به کار در اروپا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین شرکت تماس حاصل فرمایید.

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید