تحصیل در اوکراین

اوکراین کشوری است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی و روسی را برای متقاضیان این کشور فراهم می نماید و افراد متقاضی با مدرکی دال بر تسلط بر این دو زبان می توانند برای مهاجرت تحصیلی به اوکراین اقدام نمایند. با توجه به این نکته که این کشور عضو اتحادیه شینگن نمی باشد و از قوانین مهاجرتی کاملا مستقلی برخوردار است لذا، تحصیل در اوکراین مناسب افرادی می باشد که قصد عزیمت به مقصد دیگری را پس از اتمام دوره تحصیل در این کشور دارند.


این نکته حائز اهمیت است که گرفتن ویزای تحصیلی اوکراین از شانس بالایی برخوردار می باشد. در حال حاضر در حدود ۷۶ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های اوکراین مشغول به تحصیل می باشند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین مورد علاقه اغلب دانشجویانی است که قصد تحصیل در دانشگاههای معتبر با هزینه نسبتأ پایین دارند. 

اوکراین یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی هستند و یکی از دلایل مهم آن این است که اغلب برنامه های آموزشی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) در دانشگاههای اوکراین به زبان انگلیسی ارائه می شود. اکثر دانشگاههای پزشکی اوکراین در سطح بین المللی شناخته شده هستند و آموزش پزشکی در این دانشگاهها کیفیت بالایی دارد.

مقاطع تحصیلی در اوکراین

بر روی مقاطع تحصیلی کلیک کنید

تحصیل در مقطع دکتری

کشور اوکراین همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه خاصی دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره دکترا در این کشور فراهم آورده است.تحصیل در مقطع دکترا همانند سایر کشورها در اوکراین نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری به مدت ۳ الی ۴ سال می باشد . در کشور اوکراین به مقطع دکتری توجه ویژه ای قائل هستند تا جایی که علاوه بر اجازه بر ۳۰ ساعت کار دانشجویی در طول هفته ، حقوقی در حدود ۲۰۰۰ دلار در ماه به دانشجویان پرداخت می شود.

 

 

دانشجویانی که قصد ورورد به دانشگاه های این کشور را دارند باید توجه داشته باشند از تمام موارد مهم تر تایید رزومه شما توسط استاد راهنمای شما می باشد. شما باید رزومه خود را برای استاد راهنمای خود در اوکراین ارسال نمایید و در صورت تایید شما باید مدارک همچون آیلتس ۷ و مقالات بین المللی ISI ارائه دهید تا دانشگاه مورد نظر شما را تایید نماید. شما می توانید بعد از اخذ پذیرش در این کشور درخواست ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشید. متقاضیان تحصیل دکترا در دانشگاه های این کشور توجه داشته باشید شما می توانید قبل از ورود به این کشور با ارسال رزومه خود به دانشگاه های این کشور درخواست بورس تحصیلی این کشور را داشته باشید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در اوکراین در دوره کارشناسی ارشد در حدود ۲ سال طول می کشد . دانشجویان می توانند به دو زبان انگلیسی و روسی ادامه تحصیل بدهند . ارائه دادن مدرک دال که تسلط آن ها بر زبان انتخابی می باشد برای تحصیل در اوکراین به دانشگاه مورد نظر الزامی می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز اجازه ۲۰ ساعت کار در طول هفته را دارند. بسیاری از دانشجویان سراسر جهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این کشور را انتخاب می نمایند تا شانس بیشتری برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری کشور اوکراین داشته باشند. همچنین پس از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین برای دانشجویان بستر پذیرش از مقطع دکتری از دانشگاه های آمریکا ، کانادا و اروپا مهیا می شود.

 

 

متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی به زبان اوکراینی و روسی، می بایست مدارکی دال بر تسلط به این دو زبان را به دانشگاه ارائه نمایند. در کشور اوکراین کلاس های زبان پادفک به مدت ۹ ماه برگزار می شود که به عنوان دوره پیش دانشگاهی محسوب می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی

در مقطع کارشناسی ، دانشگاه های اوکراین از تنوع بالایی در رابطه با رشته برخوردار هستند و می توان ادعا کرد که در اوکراین تمام رشته های کارشناسی تدریس می شود که این امر گستردگی رشته ها ، مورد توجه متقاضیان تحصیل در اوکراین قرار گرفته است. دوره کارشناسی در کشور اوکراین ۴ سال به طول می انجامد. در این مقطع عمدتا زبان تدریس اوکراینی و روسی می باشد . دانشجویان این مقطع اجازه ۲۰ ساعت کار در طول هفته داده می شود . که حقوق دریافتی برای هر ساعت ۸ تا ۱۰ دلار می باشد.

 

 

هم چنین این نکته حائز اهمیت است که دوره ۴ ساله لیسانس به زبان اوکراینی و روسی فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان پادفک را داشته باشد(در کشور اوکراین فرصتی به دانشجویان اعطا می شود تا دوره های زبان پادفک را سپری کنند).

تحصیل در مدارس

در اوکراین تحصیلات الزامی از شش سالگی شروع می ‌شود و ۱۱ سال ادامه پیدا می کند. سیستم آموزشی اوکراین به پنج سطح مهدکودک، ابتدایی، متوسطه، آموزش متوسطه و کارشناسی‌ ارشد تقسیم می‌شود. در سال ۲۰۱۰ طبق آمار در مجموع حدود ۵۶ درصد کودکان از آموزش‌ های پیش از شروع دبستان استفاده ‌کرده‌ اند. تحصیل در اوکراین در مدارس ، شامل مدارس عادی و شبانه‌ روزی و بعضی مدارس از راه دور است . مدارس عادی از سال ۱۹۶۵ از ۱۲ پایه به ۱۰ پایه تبدیل شده است. 

 

 

دوره های قبل دانشگاهی در کشور اوکراین به سه دسته تقسیم می شود. دانش آموزان پس از اتمام ۱۲ سال تحصیل در اوکراین می توانند برای دانشگاه های این کشور اقدام نمایند.

 

 

دوره ابتدایی: دوره ۴ ساله

 

 

دوره راهنمایی: دوره ۵ ساله

 

 

دوره متوسطه: دوره ۲ ساله

مزایای تحصیل در اوکراین

بدون آزمون ورودی

هزینه پایین تحصیلات و زندگی در کشور اوکراین

موقعیت های شغلی بهتر در آینده

امکان تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسه 

۵۰% تخفیف ویژه دانشجویان برای سفرهای شهری

اعتبار اکثر دانشگاه ها از نظر وزارت علوم و بهداشت

کیفیت عالی تحصیلات در دانشگاه های اوکراین

امکان انتقالی به دانشگاه های سایر کشورهای اروپایی

زندگی دانشجویی با کیفیت

دریافت مدرک بین المللی معتبر در کلیه کشورهای اروپا

امکان اخذ پذیرش تحصیلی بدون نیاز به مدرک زبان

امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و اخذ اقامت

خدمات شرکت پرشین-ایی-یو برای دانشجویان در اوکراین

اخذ پذیرش دانشجویی

خرید بیمه درمانی

همراهی در تمام مراحل جهت اخذ ویزا

گرفتن خوابگاه یا مکانی برای سکونت

افتتاح حساب بانکی

تهیه سیم کارت تلفن همراه

خرید وسائل ضروری منزل یا خوابگاه (با توجه به بودجه شما )

راهنمایی در خصوص شناخت شهر و فروشگاه ،خطوط مترو و ترام وی و اتوبوس

ترانسفر از فرودگاه تا محل سکونت در نظر گرفته شده توسط همکار فارسی زبان ما

خرید کارت مدت دار اتوبوس و ترام وی دانشجویی بدون نیاز به استفاده از بلیط

آیا احتیاج به مشاوره دارید؟

علاقه مندان به ثبت شرکت یا اخذ پذیرش دانشجویی یا اشتغال به کار در اروپا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین شرکت تماس حاصل فرمایید.

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید